System totupoint w ośrodku

OŚRODEK DLA DZIECI NIEWIDOMYCH W OWIŃSKACH JAKO PIERWSZA TEGO TYPU PLACÓWKA NA ŚWIECIE PRZEMÓWI DO SWOICH UCZNIÓW „DŹWIĘKOWYMI LATARNIAMI”!

Kończy się pierwszy etap instalacji naprowadzających systemów dźwiękowych TO TU POINT pozwalających niewidomym i słabo widzącym uczniom poruszać się po ogromnych przestrzeniach naszego Ośrodka. Aplikacja zainstalowana w telefonach komórkowych ludzkim głosem poinformuje użytkowników dzięki specjalnym, niewidocznym latarniom dźwiękowym, jak dojść do konkretnego miejsca! Głos będzie słyszalny przez odbiorcę albo ze specjalnych ukrytych głośników, albo w aplikacji telefonu. Pierwsze pięć punktów będących „latarniami dźwiękowymi” to brama wejściowa do Ośrodka, drzwi budynku głównego, Muzeum Tyflologiczne oraz dwie makiety dotykowe – przed wejściem do budynku oraz przed wejściem do Parku Orientacji Przestrzennej.

Kiedy wrócicie już do Ośrodka przekonacie się, że jest on większą gadułą niż wy 🙂

W 1249 roku z Dolnego Śląska, ze znamienitego klasztoru w Trzebnicy dotarły do Owińsk, na ziemie polskiego księcia Przemysła I mniszki cysterki. Trudy ich podróży trwały siedem dni. Przez kilkaset lat to miejsce było domem dla nich i ich następczyń. Tutaj zgodnie z regułą cystersów żyły – modliły się, pracowały, nauczały i gospodarzyły. Tutaj też cieszyły się małymi i wielkimi radościami zwykłych i świątecznych dni.

Do głowy im nie przyszło, że kilkaset lat później budynki będące ich domem i ostoją zaczną mówić swoim własnym głosem. Do niewidomych dzieci..