Zawody sportowe w Owińskach

Na terenie Parku Orientacji Przestrzennej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach odbyły się jubileuszowe 25. międzynarodowe zawody sportowe w lekkiej atletyce dla osób niewidomych i słabowidzących. Rywalizowało w nich około pięćdziesięciu sportowców z Polski, Czech i Słowacji. Rywalizacja toczyła się w konkurencjach biegowych, pchnięciu kulą, skoku w dal, i rzucie piłeczka palantową (dla najmłodszych). W tym szczególnym jubileuszowym mitingu uczestniczyli zaproszeni goście – paraolimpijczycy (absolwenci Ośrodka w Owińskach Małgorzata Ignasiak i Mateusz Michalski). Swoją karierę sportową rozpoczynali na organizowanych przez trenera Wiesława Pawlaka zawodach. Wszystkim startującym  pomimo niesprzyjającej pogody gratulujemy sukcesu. Zawody w Owińskach odbyły się dzięki dofinansowaniu ze środków powiatu poznańskiego.