Zajęcia w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”

Uczniowie klas 7 SP zmierzyli się z tematem „Gęstości substancji chemicznych”. Wykonali wieżę gęstości, wlewając kolejne warstwy cieczy o różnych kolorach oraz różnej gęstości.

1. Nadia, Kateryna, Wiktoria, Andrzej i Patryk w skupieniu wykonują wieżę gęstości. Przelewają pipetami roztwory o różnych gęstościach z zlewek do probówek.
  2. Na tle białych kartek uczniowie prezentują probówki z „tęczą”. W każdej probówce znajdują się kolejne warstwy cieczy różniące się barwą.
  3. Probówki ustawione w statywie z „tęczą” czyli widocznymi kolejnymi warstwami cieczy różniącymi się barwą. Kolejno widoczne są barwy: zielony, żółty, niebieski, czerwony.
  4. Nadia i Patryk delikatnie pipetą wlewają roztwory do probówek. Na pierwszym planie widoczne zlewki z cukrowymi mieszaninami.
  5. Patrycja, Viktoria i Zuzanna wlewają delikatnie mieszaniny o różnych gęstościach do probówek.