Drodzy uczniowie

Dzisiejsze nasze spotkanie jest wyjątkowe ponieważ kończy się ważny etap w Waszym życiu. Właśnie, oficjalnie ukończyliście szkołę średnią.
To również ważny czas dla Waszych nauczycieli, wychowawców, pedagogów.
Wielu z Was przez kilkanaście lat było uczniami Ośrodka. Pamiętamy Wasze trudne początki w szkole, internacie, w nowym środowisku. Towarzyszyły Wam obawy o to jak potoczą się Wasze losy daleko od domu, w nowym miejscu, wśród nowych

Uśmiechnięty Dyrektor podczas uroczystości pożegnania licealistów.

W tym miejscu pragnę pogratulować Wam sukcesu- ukończenia liceum.

To jest Wasze święto. Mimo, że jesteście dorosłymi ludźmi dla nas zawsze będziecie dziećmi. Nadal będą nas cieszyć Wasze osiągnięcia. Każdy z Was przeszedł trudną drogę, musieliście walczyć z własnymi słabościami, mierzyć się z trudnościami, pokonywać bariery.
Jesteśmy z Was dumni i mamy nadzieję, że Wasze dorosłe życie będzie oparte na prawdzie, dobru, empatii i życzliwości do drugiego człowieka.
Dziękuję Wam za wrażliwość, kreatywność, inspiracje i zaangażowanie w życie Ośrodka.
Za Wasze poczucie humoru, za cenne wskazówki i wiarę, że nauczycielska praca ma sens.

Przed Wami nowe wyzwania, nowe nadzieje, nowe marzenia.
Życzę Wam ,żeby wszystkie plany się spełniły, a codzienność obfitowała w małe i wielkie sukcesy.
Część z Was wkrótce przystąpi do egzaminu maturalnego. Trzymamy za Was kciuki i życzymy uzyskania najlepszych wyników.
To, jakimi jesteście uczniami jest ważne, ale nie najważniejsze.

Najważniejsze jest to jakimi jesteście ludźmi.
Bądźcie dla siebie dobrzy, wyrozumiali, życzliwi. Niech towarzyszy Wam przyjaźń i miłość.
Dla mnie jest to bardzo wzruszająca chwila, w Waszych dorosłych twarzach widzę twarze dzieci, które zaczynały naukę w Ośrodku.
Mam nadzieję, że każdemu z Was towarzyszyć będzie jakieś dobre wspomnienie związane z naszym Ośrodkiem: pamięć wspólnie przeżytych wzruszeń, wsparcie wychowawców, sukcesy edukacyjne.
Pamiętajcie,że zawsze będziecie naszymi uczniami, a drzwi Ośrodka są dla Was niezmiennie otwarte.
Będzie mi bardzo miło, jeśli w przyszłości zechcecie podzielić się z nami Waszymi sukcesami. Będziemy czekać na dobre wiadomości.
Pamiętajcie, że nadal możecie dzielić się z nami Waszymi kłopotami, jeśli będziemy mogli- pomożemy.
Dziękuję z Waszą obecność, spontaniczność i cierpliwość. Będziemy za Wami tęsknić. Wiem, że są rzeczy, które mogliśmy zrobić lepiej, ale mam nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną same najlepsze chwile.

Mercelu, Wiktorio, Weroniko, Miłoszu, Danielu, Magdo, Patryku, Mateuszu, Adamie, Marcinie, Aurelio, Joanno, Nikolu, Robercie, Janku…
Dziś nie będę udzielać Wam żadnych dobrych rad, poza jedną: bądźcie szczęśliwi!
Powodzenia i do zobaczenia.