Warsztaty z relaksacji

W czwartkowe przedpołudnie uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach z relaksacji i metod rozładowywania napięć oraz radzenia sobie ze stresem, prowadzonych przez p. Teresę Adamską-Handl, pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Swarzędzu. P. Teresa zapoznała uczniów z ćwiczeniami relaksacyjnymi, oddechowymi,antystresowymi, niwelującymi napięcia w ciele, stretching. Podczas zajęć wykorzystywano specjalne piłki, ma których uczniowie mogli oprzeć poszczególne części swojego ciała. Warsztaty były oparte o program autorski i wieloletnie doświadczenie prowadzącej. Spotkanie to nie tylko pozwoliło na relaksację, odreagowanie napięć, ale sprawiło uczestnikom wiele radości i pozwoliło na zdobycie nowych doświadczeń.
Uczestnicy warsztatów podczas wykonywania ćwiczeń. Uczniowie, nauczyciele oraz prowadząca siedzą w siadzie skrzyżnym na macie. Część nich ma uniesione w górze ręce, w rękach trzymają piłki. Warsztaty odbywają się na sali gimnastycznej. Na drugim planie stół do tenisa stołowego dźwiękowego.
Warsztaty z relaksacji
Uczestnicy warsztatów podczas wykonywania ćwiczeń. Uczniowie, nauczyciela oraz prowadząca leżą na macie. Część nich ma uniesione w górze ręce. Warsztaty odbywają się na sali gimnastycznej. na drugim planie uczennica siedząca tyłem do zdjęcia przy stole do tenisa stołowego dźwiękowego. Uczestnicy warsztatów podczas ćwiczeń. Siedzą na macie ze zgiętymi nogami, pomiędzy kolanami trzymają piłkę. Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej. Uczestnicy warsztatów podczas wykonywania ćwiczeń. Uczniowie oraz nauczyciel siedzą w siedzie skrzyżnym na macie. Część nich ma uniesione w górze ręce. Warsztaty odbywają się na sali gimnastycznej. Uczestnicy warsztatów podczas wykonywania ćwiczeń. Uczniowie oraz prowadząca leżą na macie. Ręce mają wyciągnięte wzdłuż ciała przy głowie, trzymają w nich piłki.  Warsztaty odbywają się na sali gimnastycznej. na drugim planie uczennica siedząca tyłem do zdjęcia przy stole do tenisa stołowego dźwiękowego.