Wysyłki plansz do nauki liter widzących

W naszym Ośrodku trwają zajęcia zdalne. Nic nie zastąpi nauczania w klasie szkolnej, w grupie internackiej, na spotkaniach i zajęciach rewalidacyjnych. Niekiedy jednak ani uczniowie, ani pedagodzy nie mają (tak jak teraz) wyboru.

Biorąc to pod uwagę, uczniowie uczestniczący w zajęciach rewalidacyjnych poświęconych „Rysunkowi, podpisowi i grafice reliefowej” dwukrotnie w ciągu tygodnia tradycyjną pocztą będą otrzymywać specjalne, reliefowe pomoce dydaktyczne mające służyć temu, co do tej pory przerabialiśmy wspólnie na naszych spotkaniach. Wysyłane narzędzia służą poznawaniu kształtów liter „widzących” zarówno w wersji dotykowej jak i „widzącej” oraz rozwijaniu pamięci mechanicznej. Służą ćwiczeniu wykonywania samodzielnie swojego podpisu oraz reliefowemu rysowaniu prostych szkiców i grafik. Dziś prezentujemy pierwsze z narzędzi – planszet do samodzielnych ćwiczeń z rysunku płaskiego i reliefowego. Drogą mailową, pocztą tradycyjną (w brajlu lub druku płaskim powiększonym) lub też telefonicznie uczniowie otrzymują instrukcje „obsługi” poszczególnych „narzędzi”. Życzymy przyjemności z korzystania i efektywnej „zabawy”.