Wystawa prac naszych dzieci

Zapraszamy na wystawę “Sięgnij tam, gdzie wzrok nie sięga” przy ulicy Matejki w Poznaniu, która do 10 stycznia wisi na elewacji budynków 52 i 53.

Utalentowani uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wystawie zorganizowanej przez Niewidzialną Ulicę w ramach projektu współfinansowanego przez Wydział Kultury Miasta Poznania.

Wśród artystów, którzy mieli możliwość zaprezentowania swoich prac znaleźli się uczniowie: Luiza Cieszyńska, Adam Borysiewicz, Kacper Kaczmarek, Nadia Elińska, Lena Gucia, Oskar Molicki i Wiktor Warciarek.

Uczniowie wykonali prace w różnych technikach, od rysunków piórkiem i tuszem poprzez rysunek brajlowski i kredki woskowe, rysunki pastelami olejnymi po prace zrealizowane w programie graficznym.

Tematyka prac jest bardzo zróżnicowana od inspirowanych pejzażami, poezją, mangą, animą, militariami po problematykę społeczno-polityczną. Prace zostały wykonane pod kierunkiem Dagmary Szymkowiak.

Zapraszamy na stronę internetową Ośrodka www.niewidomi.edu.pl aby obejrzeć prace artystów.