Zbieraj klucze, otwieraj świat!

Pod koniec marca poprosiliśmy Was o pomoc w zbiórce wszelkiego rodzaju starych, niepotrzebnych lub nieużywanych kluczy na potrzeby stworzenia serii specjalistycznych, dotykowych pomocy dydaktycznych dla naszych niewidomych dzieciaków.

Wasza reakcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

Niski pokłon wszystkim, którzy zaangażowali się ze swoją pomocą prowadząc, lub organizując w całej Polsce i wielu europejskich miastach zbiórki kluczy.

Przeogromna ilość udostępnień naszego posta spowodowała, iż Ośrodek w Owińskach został dosłownie ZASYPANY przesyłkami kurierskimi, paczkami i paczuszkami, listami oraz osobistymi dostawami kartonów, pudełek, siatek, puszek i wszelakiego rodzaju opakowań z kluczami!

Jest ich w tej chwili kilkanaście tysięcy starych i nowych, dużych i małych, wielkich, ogromnych i tych bardzo, bardzo malusieńkich. Lśniących nowością i pokrytych rdzą. A wszystkie niesłychanie potrzebne… Pracujemy w tej chwili nad wstępną segregacją tego ogromnego materiału. Na fotografiach w poście rozłożone na podłodze tysiące kluczy z ostatniego tygodnia.

Już za kilka dni do wszystkich, którzy podali nam swoje adresy pocztowe na przesyłkach, prześlemy nasze oficjalne podziękowania wraz z drobnym, nietypowym prezentem .

Tym którzy anonimowo przesyłali czy przywozili swoje zbiory, możemy jedynie tutaj bardzo serdecznie podziękować i tak jak wszystkich pozostałych zaprosić do naszego zaczarowanego miejsca – do SOSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Na początku września pokażemy efekty Waszej pracy i Waszych starań – nasze pomoce dydaktyczne, które powstaną dzięki Waszemu zaangażowaniu!

Dziękujemy !

PS. W związku z mailami i telefonami odpowiedź dla wszystkich pytających: TAK – CAŁY CZAS PRZYJMUJEMY PRZESYŁKI Z KLUCZAMI !