Wycieczka do Ostrowa Lednickiego

5 maja 2026 roku uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się do Ostrowa Lednickiego na żywą lekcję historii.
Już sama podróż na wyspę była dla wszystkich wyjątkowym przeżyciem. Przeprawa promem dostarczyła uczniom wielu emocji i radości, a także pozwoliła poczuć niezwykły klimat tego historycznego miejsca.
Podczas wycieczki mieliśmy możliwość zapoznania się z historycznymi przedmiotami oraz wysłuchaliśmy opowieści o ruinach pałacu i kaplicy. Szczególne zainteresowanie wzbudziła niezwykła makieta składająca się z kilku części, która pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć, jak wyglądały budowle w czasach swojej świetności i porównać je z ich obecnym stanem.
Wyjazd był dla wszystkich cenną i interesującą lekcją historii oraz okazją do wspólnego odkrywania początków państwa polskiego.
Serdecznie dziękujemy Pani Marioli za oprowadzenie nas po tym wyjątkowym miejscu, za możliwość poznania za pomocą dotyku szczególnego miejsca jakim były ruiny pałacu oraz przeprowadzenie nas przez tę niezwykłą historyczną podróż.