Survivalowy Piknik Rodzinny 2023

W piątek 2 czerwca 2023 roku w naszym ośrodkowym Parku Orientacji Przestrzennej, przy pięknej słonecznej pogodzie, bawiliśmy się na Survivalowym Pikniku Rodzinnym. Ideą spotkania było pokazanie uczestnikom w jaki sposób można przetrwać w trudnych warunkach oraz sprostać nieoczekiwanym wyzwaniom. Mieli oni za zadanie podjąć się różnorodnych aktywnościom m. in. pokonywali tory przeszkód, polowali, poznawali tropy różnych zwierząt, zaznajamiali się z zielarstwem i ochroną przyrody. Zdobywali umiejętności budowania ognisk, jak również udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W obozie survivalowym, dzieci mogły zobaczyć norkę do spania w terenie, poznawały techniki rozniecania ognia, dowiadywały się w jaki sposób pozyskać żywność w warunkach polowych. Uatrakcyjnieniem były dmuchańce, fotobudka, paintball, malowanie twarzy, zapoznawanie się ze sprzętem strażackim i wojskowym. Dzieci mogły również przejechać się na koniach i pogłaskać pieski. Piknik wzbogaciła szeroka oferta gastronomiczna m.in. kawiarenka, pierniki cysterskie, własnoręcznie robione podpłomyki oraz ognisko i grill.

Organizatorzy Survivalowego Pikniku Rodzinnego składają serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w tym pięknym święcie naszej ośrodkowej społeczności. Pragniemy wyrazić też wdzięczność Powiatowi Poznańskiemu za wsparcie finansowe, firmie Tente za sponsoring dmuchańców, firmie Akson za ufundowanie lodów i voucherów do restauracji Jaśmin, a także firmie Trafiony Paintball Poznań za indywidualne vouchery na paintball. Dziękujemy tym, którzy nas wsparli i podarowali dzieciom swój czas – wychowawcom internatu, nauczycielom, harcerzom, Panu Tomkowi i Pani Monice, Pani Tatianie, właścicielom piesków, żołnierzom WOT, strażakom, ekipie z Jarocina i Panom od nagłośnienia.

Agnieszka Makulska, Monika Szych, Ewa Świderska, Artur Pawłowski