NOWE TECHNOLOGIE W OŚRODKU W OWIŃSKACH!

Prezentujemy nasze najnowsze urządzenia, narzędzia oraz metodyczne rozwiązania tyfloedukacyjne. Po feriach zainteresowani pedagodzy naszego Ośrodka będą uczestniczyć w kursach oraz szkoleniach z ich wykorzystaniem. Trudno w postach na kilku fotografiach czy filmach pokazać ogromne możliwości jakie otwierają się przed nowoczesnym wykonywaniem pomocy dydaktycznych dla naszych uczniów. Rodzic dziecka z dysfunkcją wzroku czy tyflopedagog natychmiast zauważy jednak ich przeogromną użyteczność.
Dziś ploter tnąco-rysujący (także w reliefie!) Brother. W swojej najnowszej wersji!
Urządzenie pozwala na wykonywanie wielu typów tyflografik (także wielopoziomowych) , modeli płaskich na kartonie, brystolu, tekturze, filcu, folii, płótnie, skórze, skaju i wielu innych, oraz szalenie precyzyjnych rysunków reliefowych na papierze, kartonie, preszpanie, foliach perełkowych czy typu pet.
Odpowiednio adaptowane i zapisane w dedykowanych formatach grafiki dotykowe mogą być rysowane i w pojedynczych egzemplarzach jak i w nakładach na potrzeby szkoły czy klasy dzięki możliwościom bigowania czy rysowania liniami ciągłymi oraz obszarami fakturowanymi.
Fantastyczną właściwością plotera jest możliwość wykonywania matryc do tłoczenia na wszelkiego rodzaju termoformierkach.
Dziś Pani dyrektor @Natalia Grajewska w pedagogicznym kreatywnym szale 🙂 podczas testowania mruczącego całymi godzinami plotera..
Powiat Poznański – dziękujemy :-)!