NOWE TECHNOLOGIE W OŚRODKU W OWIŃSKACH – część druga.

Prezentujemy nasze najnowsze urządzenia, narzędzia oraz metodyczne rozwiązania tyfloedukacyjne. Po feriach zainteresowani pedagodzy naszego Ośrodka będą uczestniczyć w kursach oraz szkoleniach z ich wykorzystaniem. Trudno w postach na kilku fotografiach czy filmach pokazać ogromne możliwości jakie otwierają się przed nowoczesnym wykonywaniem pomocy dydaktycznych dla naszych uczniów. Rodzic dziecka z dysfunkcją wzroku czy tyflopedagog natychmiast zauważy jednak ich przeogromną użyteczność.
Dziś japońskie urządzenie TactPlus.
Urządzenie wyprodukowane przez Kanematsu USA Inc. Dziękujemy firmie, że to właśnie nasz Ośrodek został wybrany do sprawdzenia merytorycznej wartości urządzenia. Bądź co bądź korzystając z podobnych urządzeń tworzyliśmy na tysiącach arkuszy papieru pęczniejącego atlasy, mapy, plany i schematy. Od dwóch miesięcy urządzenie jest intensywnie testowane w naszym Ośrodku. Przyjechało do nas z Dusseldorfu wraz ze specjalnym, (formatu A4 ) papierem będącym rodzajem papieru kapsułkowego – zwanego także papierem pęczniejącym czy też puchnącym.
Kto zna i korzysta z urządzeń do uwypuklania typu Piaf lub TIE na dostępnym w kraju papierze pęczniejącym nie będzie miał problemów z obsługą tego urządzenia. Jak każde inne ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwie minusem jest wielkość arkusza papieru, natomiast plusem – wybitna (sic!) jakość wydruku i niesamowita jego precyzja.
Urządzenie będzie nam niezwykle pomocne między innymi w powstającym opracowaniu metodycznym dotyczącym nauki podpisu przez osoby niewidome. Zobaczcie efekty wydruków na zdjęciach.