„Kino bez barier”.

W środę 14.12. młodsze klasy szkoły podstawowej wybrały się do Poznania do Kina Pałacowego na film „King: mój przyjaciel lew”. Filmowi towarzyszyła audiodeskrypcja oraz tłumaczenie na PJM.

Słowem przypomnienia audiodeskrypcja to słowny opis przedmiotów, elementów rzeczywistości, również dzieł sztuki (obrazów, rzeźb, filmów). Dzięki temu opisowi nasi uczniowie mogą w pełni uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Podczas projekcji filmowej lektor czyta opisy scen. Dzieje się to między dialogami tak, żeby nie zakłócać odbioru. Na czas seansu osoby zainteresowane wypożyczają niewielki sprzęt z słuchawkami, w których słychać owe opisy.

Centrum Kultury Zamek, w którym mieści się kino, to kolejna instytucja kultury, która dba o dostępność. Bardzo nas to cieszy. Dzieciom film bardzo się podobał. Mamy nadzieję na kolejne spotkania w ramach projektu „Kino bez barier”.

Anna Bloch

Grupa uczniów i nauczycielek na tle choinki i bożonarodzeniowych dekoracji znajdujących się na pobliskim Placu Wolności.