Kino bez barier- zakończenie sezonu

I oto zakończyliśmy sezon filmowy w roku szkolnym 2025/2026!

W ramach KINA BEZ BARIER w kinie Pałacowym obejrzeliśmy filmy ważne i skłaniające do refleksji.

  • „Dom dobry” Wojtka Smarzowskiego – przejmujący obraz, który podejmuje temat przemocy domowej wobec kobiet,
  • „Ministranci” Piotra Domalewskiego, który skłonił do rozmów na temat: jakimi wartościami kieruje się kościół katolicki i czy jest w nim miejsce dla młodych idealistów,
  • „Zima pod znakiem wrony” Kasi Adamik – obraz stanu wojennego widziany oczyma cudzoziemki wyreżyserowany na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk „Profesor Andrews w Warszawie”
  • „Wartość sentymentalna” Joachima Triera – film opowiadający o trudnych relacjach rodzinnych i sposobach wydobycia się z traumy, czy wreszcie
  • „Młode matki” braci Dardenne, przedstawiający historię pięciu młodych niepełnoletnich dziewcząt, które uczą się macierzyństwa, radzenia sobie z osamotnieniem, odrzuceniem w sytuacji, w jakiej się znalazły.

Dziękujemy wszystkim kinomanom za wspaniałą atmosferę podczas wyjazdów, wszystkie rozmowy i przemyślenia po filmach!

Do zobaczenia w przyszłym roku!