JUBILEUSZOWY KONKURS MATEMATYCZNY „75”

Podczas obchodów Jubileuszu 75 – lecia istnienia Ośrodka w auli odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu matematycznego. JUBILEUSZOWY KONKURS MATEMATYCZNY „75” skierowany był do uczniów klas 7 i 8 SP oraz wszystkich klas LO. Używając tylko cyfr 7 i 5 należało ułożyć działanie, którego wynik wynosił 75. W jednym działaniu można było użyć maksymalnie 7 cyfr. Uczeń, który ułożył najwięcej działań otrzymał nagrodę o wartości 75 zł. Konkurs trwał od 1 września 2021 r. do 16 marca 2022 r. – 75 dnia roku. Oto laureaci konkursu:

uśmiechnięta uczennica trzymająca w ręce dyplom oraz uczeń trzymający czekoladę z napisem 75 oraz teczkę z dyplomem

Kategoria Szkoła Podstawowa

I miejsce – Borys Kozielewicz (kl. 8a)

II miejsce – Natasza Rybarczyk (kl. 7a)

Kategoria Liceum Ogólnokształcące

I miejsce – Hanna Zmuda (kl. IIIa)

Wielkie gratulacje dla zwycięzców!

Wszystkie działania zostaną umieszczone w utworzonej z okazji 75-lecia „Matematycznej Księdze z Owińsk czyli małej Księdze Szkockiej”. Do zamieszczania w księdze zadań matematycznych oraz do rozwiązywania zapraszamy wszystkich: uczniów, nauczycieli, wychowawców i pasjonatów Królowej Nauk. Można zaproponować ciekawe nagrody dla autorów rozwiązań. Księga będzie przechowywana w pracowni matematycznej w sali 209. Powodzenia!!!