Dama z łasiczką w naszym ośrodku

Pomoce dydaktyczne dla naszych dzieci w Ośrodku. Dziś demonstrujemy sposób adaptacji obrazu w taki sposób, aby osoba niewidoma mogła jak najlepiej go poznać i zrozumieć. Adaptacja poprzez …. RZEŹBĘ! Pan Profesor Karol Badyna wykonał dzieło niepowtarzalne. Spowodował swoim dłutem, że bohaterka obrazu wielkiego Leonarda da Vinci zwana „Damą z łasiczką” albo „Damą z gronostajem” wyszła z jego ram i pod postacią pełnowymiarowej rzeźby czeka na powrót naszych dzieci do Ośrodka. Już za kilka dni nasze dzieci będą mogły obejrzeć co tak na prawdę namalował piętnastowieczny artysta! A pokazał on w swojej rzeźbie wszystkie, wszystkie szczegóły jakie widząca osoba może zauważyć na obrazie. Brakuje tylko, żeby bohaterka obrazu odezwała się do dzieci a zwierzątko na jej kolanach zamruczało…. Rzeźba przekazana naszemu Ośrodkowi przez artystę będzie zawsze dostępna dla dłoni i palców tych, którzy na razie tylko w ten sposób mogą oglądać. Karol Badyna – dziękujemy w imieniu dzieciaków!!!!