Wycieczka na Kaszuby

Tradycyjnie po zawodach sportowych (miting lekkoatletyczny) nasza młodzież wspólnie z gośćmi z Czech i Słowacji uczestniczyła w warsztatach sportowo-turystycznych. W tym roku tematem wyjazdu był Piknik Militarny w Bornym Sulinowie (Miasto Widmo), gdzie młodzież zapoznała się z historią umocnień Wału Pomorskiego. Organizatorzy przygotowali nam atrakcje, m.in. przejazd pojazdem militarnym i wojskową grochówkę. Druga część warsztatów obejmowała pobyt w ośrodku sportowo-rehabilitacyjnym w Mauszu na Kaszubach, skąd mieliśmy bazę wypadową do Słowińskiego Parku Narodowego w Łebie i do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. W czasie wycieczki realizowany był również program doskonalenia orientacji przestrzennej niewidomych w warunkach poza szkolnych.

We wrześniu w ramach wymiany nasi uczniowie wyjadą na Słowację na podobną imprezę sportową do zaprzyjaźnionej szkoły w Levoczy.