LOGO

Park2

Park Orientacji Przestrzennej od 1.09.2017 otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 -11:00. W weekendy Park otwarty będzie w godzinach 10:00- 14:00. W święta nieczynne. Dla grup zorganizowanych wymagane jest wcześniejsze ustalenie terminu odwiedzin z Zarządcą Parku Orientacji Przestrzennej

Michał Wasążnik
 nr tel.  61-812-65-05 nr wewnętrzny 160

park2

Park Orientacji Przestrzennej

Park Orientacji Przestrzennej to wyjątkowy w Europie model przestrzeni służącej rehabilitacji i rewalidacji osób z dysfunkcją wzroku. Dzięki staraniom Powiatu Poznańskiego przy udziale dotacji Unijnych na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego powstał park o powierzchni prawie 3 hektarów, którego otwarcie nastąpiło 3 września 2012 roku. Stworzona otwarta strefa rekreacji jest połączeniem parku krajobrazowego i odtworzonego ogrodu barokowego wraz z zabytkową aleją grabową. Zainstalowane urządzenia w Parku oraz zastosowane rozwiązania architektoniczne (zagospodarowanie przestrzeni) stanowią pomoc dla osób niewidzących i słabowidzących w nauce orientacji przestrzennej.

Godziny otwarcia Parku Orientacji Przestrzennej dla zwiedzających:

1. W dni powszednie

• Dla turystów indywidualnych w godzinach 9.00-11.00
  • Dla grup zorganizowanych -wymagana telefoniczna lub mailowa rezerwacja

2. W soboty i niedziele

• Dla turystów indywidualnych w godzinach 10.00-14.00
  • Dla grup zorganizowanych -wymagana telefoniczna rezerwacja

3. W święta Park nieczynny.

W pozostałych godzinach na terenie Parku odbywają się zajęcia edukacyjne dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Regulamin Parku

Film z otwarcia Parku

Film nakręcony przy użyciu drona

Wirtualny spacer po Parku