Bidus02
"Są tylko dwa sposoby przejścia przez życie. Jeden – jakby nic nie było cudem, i drugi – jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
 
23 października cudów nie brakowało.... Było to ostatnie spotkanie projektowe „Masz pasję – zwyciężasz” współfinansowane ze środków Powiatu Poznańskiego, ale PIERWSZE w swoim rodzaju, jak pisze koordynatorka projektu. Z wizytą do naszego Ośrodka przyjechał Pan Tomasz Biduś - wielokrotny Mistrz Polski Rugby na wózkach oraz organizator pierwszych w Polsce zawodów ekstremalnych dla osób niepełnosprawnych „Avalon Extreme”.
Niesamowita ilość pytań… "Jakiego koloru jest strój szermierski?" ; "Jak zawodnik może walczyć na wózku?", "Dlaczego ta maska taka twarda i z czego jest zrobiona?"; " A czy piłka do rugby jest podobna do cytryny?" ... Dziwne pytania? Nie ma dziwnych pytań. Nie w tym miejscu, nie u nas! Nasz gość musiał nieźle pogłówkować, co odpowiedzieć, aby uczestnicy spotkania "zobaczyli" to, o co pytali.
Nie zabrakło extrem'u... ale tym razem dla naszego mówcy i motywatora Pana Tomka Bidusia. Wyobraźcie sobie, że został on wezwany na pojedynek i.... musi trochę poćwiczyć, aby zrewanżować się.  A przeciwnikami byli licealiści z naszego Ośrodka. Kolejna dyscyplina sportu, którą Avalon Extreme "dodał" do swojej kolekcji - tenis stołowy dźwiękowy. Na koniec wizyty nasz gość odwiedził jeszcze Park Orientacji i Muzeum Tyflologiczne.
Panie Tomku SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za wyjątkowe spotkanie i „doładowanie akumulatorów”. Wszystkim uczniom i pracownikom życzę owocnego poszukiwania i rozwijania swoich pasji, nie tylko sportowych - Pani Paula Łuczak.

Coś więcej...

 
Park or
muzeum
stowa

wirt spac

ocena

baneredn