LOGO

Przerwa zimowa

W dniach 0d 01.12.2021 do 31.03.2022 Park Orientacji Przestrzennej będzie zamknięty.

park zima

Park2

Park Orientacji Przestrzennej

Park Orientacji Przestrzennej to wyjątkowy w Europie model przestrzeni służącej rehabilitacji i rewalidacji osób z dysfunkcją wzroku. Dzięki staraniom Powiatu Poznańskiego przy udziale dotacji Unijnych na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego powstał park o powierzchni prawie 3 hektarów, którego otwarcie nastąpiło 3 września 2012 roku. Stworzona otwarta strefa rekreacji jest połączeniem parku krajobrazowego i odtworzonego ogrodu barokowego wraz z zabytkową aleją grabową. Zainstalowane urządzenia w Parku oraz zastosowane rozwiązania architektoniczne (zagospodarowanie przestrzeni) stanowią pomoc dla osób niewidzących i słabowidzących w nauce orientacji przestrzennej.

park2

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, dementuje informację na temat likwidacji Parku Orientacji Przestrzennej. Wszelkie informację dotyczące Parku Orientacji Przestrzennej dostępne są na stronie Starostwa Powiatowego w Poznaniu https://powiat.poznan.pl/ oraz na stronie internetowej naszego Ośrodka. https://www.niewidomi.edu.pl/

Wstęp dla:
- grup zorganizowanych -wymagana telefoniczna lub mailowa rezerwacja oraz uiszczenie opłaty za wstęp, numer konta i cennik w regulaminie.
- zwiedzający indywidualni - wstęp bezpłatny.
W związku z możliwością wprowadzenia ograniczenia liczby osób jednocześnie  odwiedzających obiekt, zastrzegamy sobie prawo do czasowego zamknięcia wejścia na teren Parku.

Zaleca się zakrywać nos i usta maseczką ochronną lub elementami odzieży.

Na terenie Parku i placu zabaw obowiązkowo należy:
-zachować 2-metrową odległość od innych osób,
-bezwzględnie stosować się do wytycznych ogólnokrajowych dotyczących pandemii,
-stosować się do zaleceń pracowników Parku,
-przestrzegać zasad organizacji i funkcjonowania placu zabaw i Parku w tym:
1.Uczestnikiem placu zabaw może być dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną (dotyczy to również opiekunów).
2.W sytuacji, gdy na placu zabaw nie można zachować dystansu społecznego wynoszącego 2 m z uwagi na dużą liczbę przebywających osób, zaleca się rezygnację z rekreacji lub jej kontynuację w późniejszym czasie.
3. Opiekunowie posiadali środki pozwalające na utrzymanie higieny dziecka np. chusteczki do umycia rąk oraz czuwali, nad przestrzeganiem podstawowych zasad higieny
4.Należy bezwzględnie pamiętać o higienie rąk dziecka oraz opiekuna każdorazowo po zakończonej zabawie na placu zabaw.
5.Nie spożywanie posiłków oraz napoi w trakcie zabawy.
6.Nie zaleca się angażować w opiekę nad dziećmi korzystającymi z Parku i placu zabaw osób powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi.

Uwaga od marca wprowadzamy opłatę dla grup zorganizowanych.

Dla grup zorganizowanych opłata wynosi 5zł./osobę. Opłatę należy uiścić na konto 70 1030 1247 0000 0000 8722 6042, najpóźniej dzień przed przybyciem na miejsce. Opiekun/ organizator wycieczki przed wejściem do Parku okazuje potwierdzenie dokonania płatności. Opłata za wejście do Parku nie podlega zwrotowi. Dane do faktury prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Michał Wasążnik
 nr tel.  61-812-65-05 nr wewnętrzny 160

W pozostałych godzinach na terenie Parku odbywają się zajęcia edukacyjne dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

logo 02A

Park Orientacji Przestrzennej posiada certyfikat Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego

Regulamin Parku

Film z otwarcia Parku